Skip to main content

Seminarium naukowe VPJ czyli wizyta w Parlamencie Europejskim oraz w Ambasadzie RP w Brukseli

Autor: 29 kwietnia 201818 maja, 2020Wpisy ogólne

Co robi prawnik jak ma trochę wolnego czasu? Szkoli się 🙂

Ja swój tegoroczny długi weekend kwietniowo-majowy rozpocząłem już w piątek, wyjazdem do Brukseli na coroczne seminarium naukowe Zrzeszenia Polskojęzycznych Prawników w Niemczech – VPJ.

Zrzeszenie to, jak sama nazwa wskazuje, skupia polskojęzycznych prawników, działających głównie w Niemczech. Raz w roku w ramach VPJ organizowane jest seminarium naukowe, na którym prawnicy w nim zrzeszeni mają okazję wymienić się swoimi doświadczeniami oraz zaktualizować swoją wiedzę prawniczą.

Na szkoleniu nigdy nie brakuje znakomitych gości – praktyków prawa, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Tematem tegorocznego wykładu były aktualne tendencje w rozwoju prawa europejskiego.

Dotychczasowe szkolenia, w których miałem zaszczyt wziąć udział (po raz pierwszy w 2013 roku), odbywały się pod patronatem honorowym Konsulatu RP w Kolonii. W tym roku odbyła się jednak sesja wyjazdowa do stolicy Belgii – Brukseli.

Dwudniowe weekendowe szkolenie poprzedziły oficjalne wizyty w Parlamencie Europejskim oraz w Ambasadzie Polskiej w Belgii, gdzie niezwykle serdecznie przyjął nas Pan Konsul Ireneusz Bechenek.

Obie te wizyty zrobiły na mnie ogromne wrażenie i na pewno jeszcze długo będę je wspominał 😊

Część mniej oficjalna – często najważniejsza, na której zdobywa się najcenniejsze znajomości i kontakty biznesowe – odbyła się wieczorem już w luźniejszej atmosferze, przy belgijskim piwie oraz innych kulinarnych specjałach 😊

Pogoda dopisała, wrażenia niesamowite. Bruksela jest przepiękna i mimo, iż jest to niemałe miasto, to ma bardzo przyjemny kameralny klimat.

Jeśli tylko będziesz miał okazję – to szczerze polecam Ci wycieczkę do Brukseli. Jest co zwiedzać i na pewno będziesz tą wyprawą zachwycony 😊

Sam planuję tam wrócić w najbliższej przyszłości – na mojej liście rzeczy „do zobaczenia” znajduje się m.in. brukselskie muzeum komiksu 😊

A za miesiąc powtórka z rozrywki – tym razem w Warszawie, na web-lex Meeting 2018, czyli spotkaniu blogujących prawników 😊

Podziel się:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się ze mną: info@adamknopik.com | +49 (0) 1575 1455059

5 komentarzy

 • Kamila pisze:

  Interesujący wpis, dobry blog!

 • Karol pisze:

  Też uczestniczyłem w wielu spotkaniach i sympozjach. Są to bardzo pouczające lekcje. Sam prowadzę działalność transportu międzynarodowego.

 • Leon pisze:

  W kontekście komiksów to donoszę, że w Krakowie bodaj w Narodowym jest w tej chwili wystawa poświęcona polskiemu komiksowi i też warto się tam przejść. Nie trzeba jechać aż do Brukseli, chociaż niewątpliwie tamtejsze zbiory też ciekawe. Ale pozostając w transportowych tematach, szkoda, że nie napisał Pan chociaż parę słów o tych aktualnych tendencjach, bo chętnie bym – nawet hasłowo – przeczytał.

 • angliabus pisze:

  Świetny blog. Porusza ważne kwestie.

Napisz komentarz