Skip to main content

Adam Knopik

POLSKI PRAWNIK W NIEMCZECH

Od dziecka fascynowały mnie książki i filmy o tematyce prawniczej. Chciałem być jak Perry Mason (mój ulubiony prawniczy bohater literacki – adwokat stworzony przez E.S.Gardnera). Imponował mi jego perfekcjonizm działania, przenikliwa inteligencja i konsekwentne dążenie do tego aby sprawiedliwości stało sie zadość. Stąd wzięło się moje zainteresowanie prawem i rozwiązywaniem problemów prawnych.

Chociaż w rzeczywistości praca prawnika jest zgoła odmienna niż ta przedstawiona w literaturze to jednak entuzjazm i fascynacja prawem tam zapoczątkowane pozostały we mnie do dziś. Prawo to moja pasja. Jestem prawnikiem z wykształcenia, zawodu i powołania. Kocham to co robię. Praca prawnika daje mi satysfakcję i spełnienie. Mam nadzieję, iż za pośrednictwem tego bloga uda mi się część tej pasji przekazać także Tobie.

Ponieważ nie samym prawem człowiek żyje, mam też nieprawnicze zainteresowania. Uwielbiam biegi długodystansowe (bieganie sprawia mi niesamowitą frajdę), muzykę heavy metalową (z Iron Maiden na czele) oraz piłkę nożną (od 1996 roku jestem wiernym fanem Manchesteru United).

Więcej informacji na mój temat znajdziesz na mojej oficjalnej wizytówce internetowej – serdecznie Cię tam zapraszam.