Brawurowa akcja na autostradzie A1 w Niemczech. Szacun dla kierowcy, który zatrzymał ciężarówkę!

To co zdarzyło się wczoraj na autostradzie A1 w Niemczech w okolicach Dortmundu z pewnością nadałoby się na scenariusz niejednego filmu akcji.

Około godziny 21:00 pojawiły się meldunki o ciężarówce toczącej się z niewielką prędkością w sposób niekontrolowany po lewym pasie autostrady A1 w kierunku Dortmundu.

Tak dziwnie jadący pojazd wzbudził wiele obaw i podejrzeń.

Jak się później okazało, kierowca tej ciężarówki doznał ataku serca w wyniku, którego zmarł za kierownicą.

Przybyła na miejsce policja próbowała zatrzymać tak toczącą się ciężarówkę, blokując ją małym VW Transporterem (Bulli). Niestety bezskutecznie.

Z pomocą przyszedł kierowca innej ciężarówki

Ciężarówka bez kierowcy poruszała się z prędkością około 15 km/h, co odpowiada mniej więcej średniej prędkości biegacza biegu maratońskiego.

Jak podaje policja, jeden z kierowców ciężarówki podbiegł do tak toczącej się ciężarówki i za pomocą młotka bezpieczeństwa do szyb oraz stelaża, do którego go przymocował, rozbił szybę kabiny po stronie pasażera, a następnie wspiął się do jadącej ciężarówki i zatrzymał ją przy użyciu hamulca.

W ten sposób bezsprzecznie zapobiegł on większemu nieszczęściu.

Jak podaje policja – kierowca ten z pewnością powinien być kandydatem do medalu za odwagę.

WIELKI SZACUN DLA TEGO KIEROWCY!!!

Kierowcy pozostałych ciężarówek, również stanęli na wysokości zadania i wykazali się niezwykle mądrym działaniem.

W trakcie tego manewru cały czas jechali za tą toczącą się ciężarówką, specjalnie blokując ruch na autostradzie, aby żaden inny samochód nie mógł ucierpieć w kolizji z tą ciężarówką.

Dzięki nim w zdarzeniu nikt inny nie ucierpiał ani doszło do uszkodzeń innych pojazdów.

Jedyną ofiarą tego nieszczęśliwego zdarzenia, był kierowca tej zatrzymanej ciężarówki, który zmarł w jej kabinie w trakcie jazdy na skutek doznanego ataku serca.

Adam Knopik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się ze mną:
info@adamknopik.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł – pamiętaj jednak, że nie udzielam porad prawnych w odpowiedzi na pytania pojawiające się w komentarzach do artykułów. Jeśli chcesz poprosić mnie o pomoc - skontaktuj się ze mną >>

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez AIXLAW Rechtsanwälte Speicher, Betzer PartGmbB Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest AIXLAW Rechtsanwälte Speicher, Betzer PartGmbB z siedzibą w Aachen.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem transportowy@aixlaw.de.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: