Skip to main content

La Loi Macron – zaświadczenie o delegacji pracownika

Autor: 29 czerwca 201620 maja, 2020La Loi Macron

Emocje związane z wejściem w życie dekretu rozszerzającego ustawę Marcona na branżę transportową rosną. Jak mogłeś dowiedzieć się z ostatniego wpisu na bloguod 1 lipca 2016 roku, gdy zechcesz oddelegować swojego kierowcę do Francji, będziesz musiał dopełnić wielu formalności z tym związanych.

Jedną z nich będzie obowiązek wystawienia specjalnego zaświadczenia o oddelegowaniu pracownika do Francji. Zaświadczenie to (déclaration de détachement) wymagane jest w przypadku, gdy pracownik (kierowca) przebywa (pracuje) na terenie Francji nieprzerwanie nie dłużej niż 7 dni (gdy kierowca ma przebywać we Francji dłużej niż 7 dni (tj. od 8 dnia) wymagane jest już wcześniejsze jego zgłoszenie – déclaration préalable).

Zaświadczenie o delegacji musi spełniać określone warunki formalne (m.in. musi zawierać dane kontaktowe firmy, osób nią zarządzających, oznaczenie systemu ubezpieczeń społecznych oraz dane dotyczące kierowców, stawki godzinowe brutto (w przeliczeniu na euro), koszty diet i ryczałtów, a także dane firmy lub osoby fizycznej pełniącej funkcję przedstawiciela na terenie Francji).

loi macron sur bouton bleuOficjalny wzór zaświadczenia o delegacji (déclaration de détachement) pojawił się dziś po południu na stronie internetowej francuskiego ministerstwa rozwoju.

Wzór ten (w języku francuskim, z tłumaczeniem na język angielski) udostępniam Ci także poniżej:

Zaświadczenie o delegacji pracownika (FR-EN)

Pamiętaj – oryginał wypełnionego zaświadczenia o delegacji pracownika powinien zostać u Ciebie w dokumentacji, a kopię powinien przy sobie mieć kierowca.

Podziel się:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się ze mną: info@adamknopik.com | +49 (0) 1575 1455059

Napisz komentarz