Skarga na MiLoG odrzucona!

Postanowieniem z dnia 25 czerwca 2015 roku Federalny Sąd Konstytucyjny (Bundesverfassungsgericht (BVerfG) – niemiecki odpowiednik polskiego Trybunału Konstytucyjnego) nie przyjął do rozpatrzenia skargi konstytucyjnej skierowanej na MiLoG przez 14 zagranicznych firm transportowych (z Austrii, Polski oraz Węgier) reprezentowanych przez jedną z niemieckich kancelarii prawnych (sygn. akt. 1 BvR 555/15).

W uzasadnieniu swojej decyzji BVerfG powołuje się na konstytucyjną zasadę pomocniczości i konieczność wykorzystania przez zainteresowane firmy drogi sądowej (sądy pracy, ds. spraw społecznych czy administracyjnych) w tej sprawie.

Nie przyjęcie skargi do rozpatrzenie oznacza, że BVerfG w ogóle nie zajmował się jej merytorycznym rozpatrzeniem 🙂

Zdaniem BVerfG to właśnie sądy powszechne i administracyjne powinny rozstrzygnąć zasadność stosowania wymogów ustawowej płacy minimalnej na terenie Niemiec w sytuacji krótkookresowego zatrudnienia/wykonywania pracy przez zagranicznych pracowników, odniesienia i wpływu takiej sytuacji na koszty utrzymania zainteresowanego, zasadności wysokich kar i ich wpływu na sytuację finansową firm oraz ewentualne naruszenia przez MiLoG regulacji UE.

Pełna informacja w tym zakresie została dziś oficjalnie opublikowana na oficjalnej stronie internetowej BVerfG.

Adam Knopik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się ze mną:
info@adamknopik.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł – pamiętaj jednak, że nie udzielam porad prawnych w odpowiedzi na pytania pojawiające się w komentarzach do artykułów. Jeśli chcesz poprosić mnie o pomoc - skontaktuj się ze mną >>

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez AIXLAW Rechtsanwälte Speicher, Betzer PartGmbB Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest AIXLAW Rechtsanwälte Speicher, Betzer PartGmbB z siedzibą w Aachen.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem transportowy@aixlaw.de.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: